Lot n° 362

[SAVOIE]. NEVIZZANO Giovanni. Decreta, seu statuta vetera, serenissimorum ac praepotentum Sabaudiae Ducum, & Pedemontij Principum, multis in locis emendata : quibus in fine capitum adiectae sunt relationes aliorum de eadem materia tractantium....

Estimation : 300 / 500
Adjudication : Invendu
Auguste Tavrinorum [Turin], Apud haeredes Nicolai Beuilaquae, 1586, in-4°, reliure en vélin ivoire, reliure moderne. Quelques tâches et petites salissures, mais assez bon état dans l'ensemble.
Provenance : de la bibliothèque du prince Umberto de Savoie, futur roi Umberto II d'Italie (1904-1983), avec son ex-libris.