Lot n° 55

Het belangrijkste basiswerk voor de geschiedenis van Vlaanderen.- MEYERE (Jacobus de). Commentarii sive Annales rerum Flandricarum libri septemdecim. Antverpiae, In aedibus Ioannis Steelsii, 1561,

Estimation : 200 / 250
Adjudication : 850 €
4°, [18]-374 f., titre avec encadrement, plein veau brun du 18e s., dos à nerfs décoré (reliure frottée et usée avec manques, mors fendus, travail de vers dans la marge intérieure des 70 premiers f. avec de rares fois perte de lettres, déchirure au f. 202 avec perte de qq. lettres, mouillures, traces d'usage, marques d'appartenance anciennes au titre, dont une effacée, cach.). Tweede en herziene editie van waarschijnlijk het belangrijkste basiswerk voor de geschiedenis van Vlaanderen (de eerste editie verscheen in 1538). « De uitgaven van 1561 en 1580 betreffen een door Jacobus Meyerus vermeerderde en verbeterde editie van zijn Compendium, uit zijn nalatenschap door zijn neef Antonius uitgegeven » (zie Haitsma Mulier/ Van der Lem 337b). Oudegherst, Despars, Gramaye, Sanderus en vele anderen hebben hiervan gebruik gemaakt. Tot op vandaag nog belangrijk voor historische bronnen die verloren zijn gegaan. Jacobus de Meyere is geboren in Vleteren bij Belle (1491) en overleden in Brugge (1552) en dit is zijn belangrijkste werk.