Lot n° 298

GASSENDI, Pierre ( 1592-1654) : Tychonis Brahei, equitis Dani, astronomorum coryphaei vita, Authore Petro Gassendo Regio Matheseos Professore accessit Nicolai Copernici, Georgii Peurbachii et Joannis Regiomontani, astronomorum celebrium...

Estimation : 200 / 300 €
Adjudication : 850 €
vita
Parisiis, apud Viduam Mathurini Dupuis, 1654.

3 parties en un vol. in-4 de [52]-304-[24] pp., un fr. ; 100-[16]-189 pp., un fr. ; 185-47pp., [2]. avec illustrations in-texte.

Rel. lg.. post. plein veau, dos à nerfs, filet sur plats,

♦ tampons E. L. "Emile Meyerson" et "P. Brauman".

Plats très frottés, importantes épidermures, coins émoussés, manques en coiffes.