Lot n° 23

Aeliani, Cl. Sophistae.

Estimation : 150 / 200
Adjudication : 220 €
Varia historia (graece et latine) cum notis integris Conradi Gesneri, Johannis Schefferi, Tanaquilli Fabri, Joachimi Kuhnii, Jacobi Perizonii, et interpretatione latina Justi Vulteji, innumeris in locis emendata. Curante Abrahamo Gronovio. Lugd. Bat., S. Luchtmans & J. A. Langerak / Amstelodami, r. & J. Wetstein & G. Smith; J. Boom & H. Waasberge / Roterdami, Joh. Dan. Beman / Ultrajecti, Jac. a Poolsum / Hagae, Henr. Scheurleer, 1731, in-4 ; vélin de l'époque à la Du Seuil, armoiries centrales. Dos à nerfs orné. Titre frontispice et 48 ff. et 1056 pp. (texte latin-grec sur 2 colonnes. 80 ff. (Index),