Lot n° 9

[cicéron]. Rhetoricorvm ad C. Herennivm libri liii, incerto auctore. Ciceronis De inuentione libri li. Topica ad Trebatium, Oratoriæ partitiones. Cum correctionibus Pauli Manutii. Venetiis, apvd Pavlvm Manvtivm, aldi Filivm, M. D. Lix [Venise, Chez...

Estimation : 1 50 / 200
Adjudication : 100 €
Paul Manuce, 1559]. in-12 (103 x 158 mm), demi-vélin blanc (reliure fin xviiie s.). 184 ff. ancre aldine sur le titre.