Lot n° 141

VAN LOON, Gerard.- Aloude Hollandsche histori der keyzeren, koningen, hertogen en graaven [...]. Eerste [- Tweede] Deel.

Estimation : 200 / 250
Adjudication : 260 €
's Gravenhaage, Pieter De Hondt, 1734. 2 vol. in-f° : [44 incl. frontisp.]-348-[23], [4]-360-[28] pp.; 23 platen (sporadische roestvlekjes, enkele bladen lichtgebruind, bleke watervlekken in dl. 2 passim). Eigentijdse banden : leder, platten met overvloedige goudstempeling en centraal medaillon, goudgestempelde ruggen met ribben en titelschilden, gesprenkelde sneden (lichte slijtage met kleine beschadigingen). EERSTE UITGAVE van deze geschiedenis van Holland van de prehistorie tot de 11de eeuw door de penningkundige Gerard van Loon (Delft 1683-1758 Leiden), geïllustreerd met een frontispice door François Morellon de La Cave, 13 kaarten (o.m. Gallië, Karolingische Rijk, Nederland), 10 koperplaten door o.a. Folkema en van Bleyswyck (kledij van de Bataviërs, heirbaan met Romeinse villa's en monumenten, ...) en 90 gravures in texto (voornamelijk munten). De tekst is voorzien van een kritisch apparaat met citaten uit antiek en middeleeuws bronnenmateriaal en bevat tevens 22 genealogische tafels.
# NNBW VIII-1070/1071; # Frederiks en Van den Branden 477.
Édition originale illustrée de cette histoire de la Hollande, de la préhistoire au XIe siècle, par le numismate Van Loon. Plein vélin de l'ép. (us., lég. mouill. au vol. II).