Lot n° 145

MELTON, Edward.- Zeldzaame en gedenkwaardige zee- en landreizen door Egypten, West-Indien, Perzien, Turkyen, Oost-Indien, en d'aangrenzende gewesten [...].

Estimation : 300 / 400
Adjudication : 500 €
t' Amsterdam, Jan ten Hoorn, 1681. In-4° : [8 incl. gegrav. titelplaat]-495-[8] pp.; 19 pl. (grote watervlek op een 200-tal pp., roestvlekken passim, enkele schimmelvlekjes). Eigentijdse band : gesprenkeld kalfsleder, goudgestempelde rug met ribben (sterk gewreven, slijtage aan bovenste plathoek, rug geschaafd, schutbladen vernieuwd). EERSTE UITGAVE VAN DE VERTALING van deze compilatie van de reizen door de Engelse edelman Edward Melton naar Egypte via Malta, Iran en Turkije, Noord-Amerika en Oost-Indië in de jaren 1660 tot 1677. De uitvoerige beschrijvingen van lotgevallen, plaatsen, gebeurtenissen en inheemse gebruiken zijn rijkelijk geillustreerd met 1 gegraveerde titel en 19 al dan niet uitslaande kopergravures waarvan vijf gesigneerd Jan Luyken, één Jacob Harrewijn en één Herman Padtbrugge. Voorgesteld worden o.m. Egyptische pyramides, een karavaan in Klein-Azië, een slavenmarkt in Constantinopel en Chinese goochelaars.
# Tiele 738; # Sabin 47472 (telt blijkbaar verkeerdelijk 20 platen); # Van Eeghen 42; # Klaversma & Hannema 1066.
Édition originale de la traduction des voyages en Égypte, Turquie, Perse, Amérique du Nord et dans les Indes orientales par un noble anglais. Ill. d'1 titre gravé et de 19 pl. Plein veau de l'ép. (mouill., moisissures., rouss., fort frottée).