Lot n° 22

L'HERITIER DE BRUTELLE (Ch.-L.). Sertum anglicum, seu plantae rariores quae in hortis juxta londinum in horto regis kewensi excoluntur, ab anno 1786 ad annum 1787 observatae.  Paris, Didot 1788. In-folio.

Estimation : 300 - 500 €
Adjudication : 500 €
1/2 basane (Rel. de l'époque).
35 planches gravées, en partie doubles.
Quelques piqûres, reliure frottée, manque au pied du dos.