Lot n° 55

EUSEBIUS Caesariensis Autores historiae ecclesiasticae. Eusebii pamphili caesariensis libri IX. Ruffino interprete. Ruffini presbyteri aquileiensis, libri duo. Recogniti ad antiqua exemplaria Latina per beat. Rhenanum. Item ex Theodorito...

Estimation : 400 - 500 €
Adjudication : 750 €
episcopo cyrensi, sozomeno, & socrate Constantinopolitano libri XII.
Uersi ab epiphanio scholastico, adbreviati per cassiodorum senatorem.
Unde illis tripartitae historiae vocabulum. Emendati & hii multis locis. Basel, Johann Froben, 1523.
Petit folio.

Vélin estampé de l'époque, dos à nerfs orné.
Trace de fermoirs avec manque.
6 ff. n.ch, 636 pp et 30 ff. n.ch. [aa6 ; a-t6 ; u-x8 ; y-z6 ; A-Z6 ; Aa-Ee6 ; Ff8 ; Gg-Ll6 dont un blanc].

Annotations marginales et f. manuscrit en tête.
Nombreux ex-libris manuscrit sur le titre.
Petit manque angulaire à un feuillet.