Lot n° 445

Estimation : 200 - 250 EUR
Adjudication : 300 €
[BAÏF (Lazare de)]. Ervditissimi viri Lazari Bayfii opus de re uestimentaria […]. [À l’explicit :] Basileae in officina Frobeniana per Hieronymum Frobenium, Ioannem Heruagium,
& Nicolaum Episcopium, M. D. XXXI. [Bâle, 1531]. In-12 (112 x 162 mm), veau brun, large décor estampé à froid ornant les plats, dos à nerfs orné (reliure de l’époque).

ÉDITION ORIGINALE.
Reliure accidentée ; plusieurs cahiers roux.
Tchemerzine, I, 330.