Lot n° 2

BURMAN de jongere, Pieter.- Brief van den hooggeleerden heere, den heere Mr. Pieter Burman [...] over de boeken en handschriften [...] ter quaader trouwe ontvreemt [.]. 1761. In-4° : 54-[1] pp. (roestvlekjes passim). 19de eeuwse band : bradel half...

Estimation : 120 / 150
Adjudication : Invendu
linnen met hoeken, gemarmerde platten, etiket met hs titel in pen op voorplat (platten gewreven, slijtage aan platranden, knipsel met hs aantekeningen op schutblad).
Eerste uitgave van de vertaling van de brief van Pieter Burman (1713-1778) aan zijn broer Frans, beiden hoogleraar te Utrecht (1ste Lat. uitg. : 1761). Hierin wordt huisonderwijzer Christoffel Saxe, later hoogleraar en rector aan dezelfde Academie, beschuldigd van boekendiefstal uit de bibliotheek van hun grootvader Kaspar Burman. Geïllustreerd met twee houtsneden in de tekst, één op volledige pagina, naar thema's uit Ovidius met name de bestraffingen van Phoebus en Marsyas. # Knuttel 18837; # NNBW IV-358/362. fl Édition originale de la traduction de la lettre du professeur à l'Académie d'Utrecht Burman à son frère au sujet du vol de livres dans la bibliothèque de leur grand-père par leur précepteur, futur recteur de ladite Académie. Bradel demi-toile du 19e s. (us, pet. rouss.).