Lot n° 156

MATTHAEI (Antonii). De Nobilitate, de Principibus, de Ducibus, de Comitibus, de Baronibus […] de advocatis Ecclesiae, de comitatu Hollandiae et dioecesi ultraiectina. Libri quatuor. In quibus passim Diplomata et Acta hactenus nondum vita.

Estimation : 100 / 150
Adjudication : 110.00 €
Amstelodami, et Lugd. Batavor, apud Janssonio- Waesbergios et Felicem Lopez, 1686. In-4 (22,5 x 17,5), plein vélin de l'époque, 11 f. (préface, index)-1.151 p. Ex-libris armorié du baron Surmont. Reliure défraîchie, intérieur en bonne condition.