Lot n° 56

Bellori (J.P.). Veteres arcus augustorum

Estimation : 400/500 €
Adjudication : 550 €
triumphis insignes ex reliquis quæ Romæ adhuc supersunt cum imaginibus triumphalibus restituti antiquis nummis notisque lo. Petri Bellorii illustrati Nunc primum per lo. Iacobum de Rubeis Æneis typis vulgati. Romae 1690. in-folio ; demi vélin à coins anciens. Dos lisse. Pdt. Frontispice et 52 ff. dont 46 planches gravées à double page (numérotées 3-15 et 20-52 par Petrus Sanctus Bartolus. [Brunet, I, 758]. Mouillure claire ancienne.