Lot n° 18

Raulin (Jean). Opus sermonum quaragesimalium

Estimation : 300 / 400
Adjudication : 350 €
super epistolas et evangelia quadragesimalia... magistri Johannis Raulin,... quod propter sui multiplicitatem in duo partitum est volumina, quorum primum usque ad dominicam . P. Jean Petit 1518. In-8 ; veau estampé de l'époque Première partie : 4 ff. n.ch. et 283 ff. chiffrés. [a-z8 ; A-N8]. Manque c8 Deuxième partie. Ff 289 à 570 et 24 ff. n. ch. de table. [aa-zz8 ; rr8 ; AA-KK8 ; LL10 ; MM-NN8 ; 006]. Impression gothique. Manque le dos, absence des fermoirs.