Lot n° 1025

UN LOT VARIÉ DES DESSINS ARCHITECTURAUX divers de Malines des XVIIIe et XIXe siècles, avec entre autres : – 'Blokhuys Zuydzyde anno 1766' (180 x 130 mm), – 'Blokhuys noordzyde 1767' (255 x 310 mm), – 'Malines, maison sur le quai au sel' (170...

Estimation : 400 - 600
x 115mm), – 'Ursulinnen' (210 x 310 mm), – 'Thabor binnen de Stadt' (200 x 260 mm), – 'De Nekkers–poel–poort' (225 x 360 mm), – 'Stads–Halle 1843' (370 x 520 mm), – 'De Koey–poort 1846' (355 x 455 mm), – 'De Antwerpsche Poort afgebroken 1811' (350 x 485 mm), – 'Lovensche–poort afgebroken 1829', – 'Hof van Busleyde nu Berg van Bermertigheyd 1847' (280 x 395 mm), – 'Buyten gezigt der Koey–poort 1620' (365 x 495 mm), – 'Buyten gezigt der Neckers–poel poort' (285 x 365 mm), – 'Oude Brussel Poort' (365 x 500 mm), – Vue sur la Grande–Place (260 x 415 mm (x2)). Le tout principalement à l'encre et lavis d'encre.
─ On joint des aquarelles :
– 'Voor–plaets van het Arsenael langs de Adegem–Straet 1790' (260 x 425 mm),
– 'Binnen gezigt van de oude Brussel–Poort tot Mechelen' (235 x 330 mm, manue dans le coin supérieur gauche),
– 'Af beltsel van de oude Ste Peters kerke tot Mechelen' (signé et daté 'De Wit 1817 30 décembre', 230 x 330 mm),
– 'Lovensche Poorte' (245 x 340 mm),
– 'Vue antérieure de la porte de Bruxelles à Malines' (255 x 330 mm).
Tot. : 33 ex.

■ A VARIED LOT OF VARIOUS 18th and 19th century ARCHITECTURAL DRAWINGS of Mechelen, with a.o.
– 'Blokhuys Zuydzyde anno 1766' (180 x 130 mm),
– 'Blokhuys noordzyde 1767' (255 x 310 mm),
– 'Malines, maison sur le quai au sel' (170 x 115mm),
– 'Ursulinnen' (210 x 310 mm),
– 'Thabor binnen de Stadt' (200 x 260 mm),
– 'De Nekkers–poel–poort' (225 x 360 mm),
– 'Stads–Halle 1843' (370 x 520 mm),
– 'De Koey–poort 1846' (355 x 455 mm),
– 'De Antwerpsche Poort afgebroken 1811' (350 x 485 mm),
– 'Lovensche–poort afgebroken 1829',
– 'Hof van Busleyde nu Berg van Bermertigheyd 1847' (280 x 395 mm),
– 'Buyten gezigt der Koey–poort 1620' (365 x 495 mm),
– 'Buyten gezigt der Neckers–poel poort' (285 x 365 mm),
– 'Oude Brussel Poort' (365 x 500 mm), views on the Grand Place (260 x 415 mm (x2)).
All of them mainly in ink and washed ink.
─ We add the following watercolours :
– 'Binnen gezigt van de oude Brussel–Poort tot Mechelen' (235 x 330 mm, shortcoming upperleft corner),
– 'Af beltsel van de oude Ste Peters kerke tot Mechelen' (signed and dated 'De Wit 1817 30 décembre', 230 x 330 mm),
Tot. : 33 ex.

DESCRIPTION NL.
■ Een gevarieerd lot diverse 18de en 19de–eeuwse architecturale tekeningen in het Mechelse met o.a.
– 'Oude Brussel Poort' (365 x 500 mm),
— Gezichten op de Grote Markt (260 x 415 mm (x2)).
Alle hoofdzakelijk in inkt en gewassen inkt.

─ Bijgevoegd in aquarel:
– 'Binnen gezigt van de oude Brussel–Poort tot Mechelen' (235 x 330 mm, linkerbovenhoek manco),
– 'Af beltsel van de oude Ste Peters kerke tot Mechelen' (getekend en gedateerd 'De Wit 1817 30 décembre', 230 x 330 mm),
Tot. : 33 ex