Lot n° 37

.1873-1900.. LIBRO: .(BIBLIOFILIA).. .AGUILO Y FUSTER, MARIAN:. .CANÇONER DE LES OBRETES EN NOSTRA LENGUA MATERNA MES DIVULGADES DURANT LOS SEGLES XIV, XV E XVI RECULLIT I ORDENAT PER.... Barcelona: Libr. Alvar Verdaguer, 1873-1900. 4º menor. XVI...

Estimation : 250,00
Adjudication : 300 €
p. + 200 h. aprox. Texto y portada a dos tintas. Profus. ilustr. con grabados y facsímiles, cabeceras y culs-de-lamp. Es raro encontrarla completa. Contiene: Los goigs de la gloriossa mare... 2 h.; Cobles en llahor de... 2 h.; Les set paraules que Jesus dir en la creu, 2 h.; Cobles en lahor del florios pare... 2 h.; Cobles... san Miquel, 2 h.; Cobles... verge Maria de la Soledat, 2 h.; Cobles novelles e complides de la passio, 8 h.; Les set dolors de la glosiosa mare de Deu, 2 h.; Cobles de la Salutacio... 3 h.; Gracia a les plagues de Jhesucrist, 2 h.; Rahonament de la verge Maria ab son fill, 2 h.; Cançoneret de cobles antigues a la mare de deu de lluch de mallorca, 4 h.; Cobles fetes a un principi anrich que diu... 4 h.; Cançoneret y miracles... Psaltiri o Roser, 6 h.; Salve regina, 4 h.; Glorsa de l´Ave Maria, 4 h.; Cançoneret de nadal, 4 h.; Cobles... Pere Giberga, 4 h.; Cobles... de Sâct. Quintí... 6 h.; Cobles... de Antoni Roca..., 6 h.; Cobles de... Frederich de Portugal... 6 h.; Cobles de la divisó del Regne de Mallorques... per Enselm Turmeda, 20 h.; Cobles de... les tres naus catalanes, 2 h.; Cobles de la Ballesta... 2 h.; Cobles... sobre los formêters y usurers ab un vilâcet, 6 h.; Testament den Bernat Serradell de Vich, 24 h.; Escriu Andreu Marti Pineda... 4 h.; Consells y bons avisos dirigits a una noble senyora valenciana... per Andreu Martí Pineda... 4 h.; Llibre del romiatge del Venturos Pelegrí, ab les Cobles de la Mort, 24 h.; Cobles... de un Cavaller y una pastora... ab las de Diu me Juliana, 4 h.; Escrevia Valero Fuster... cobles noves de la Crich Crach... 4 h.; Libre dels Mariners, 4 h.; Llibre de bons amonestaments... per fra Encelm Turmeda... 8 h.; Dança de la mort... 8 h.; Petri Michaelis Carbonelli Scribe et Archivarii Regii Carmina... 6 h.; Cobles... sobre la marquesota, 4 h. Al final lleva índice y colofón. Enc. firmada por A. MÉNARD en plena piel, nervios, hilos dorados en cantos y cejas. Marcas en los planos, lleva el exlibris de Gustavo Gili tras el bombardeo de Barcelona de 1938. Palau 42071.