Lot n° 158

(Asie, Japon) - KAEMPFER, Engelbert.- De beschryving van Japan [...]. Amsterdam, Jan Roman de Jonge, 1733. In-f° : [6 incl. gegrav. titel]-50-500 pp.; 48 pl. (sporadische vlekjes, hs aantekening in potlood pp. 36-37, 407, 412 en pl. p. 24, 396,...

Estimation : 2.500 / 3.000
herkomststempels op verso van de titel en p. 105 met zwarte stift doorstreept, marginale inscheuring p. 459, kleine scheuren en plooien in enkele platen, randen pl. 23 gebruind, enkele platen verkeerd gebonden). Eigentijdse lederen band : goudgestempelde rug met ribben en rood titelschild (slijtage aan plathoeken, scharnieren boven- en onderaan gedeeltelijk gesplit, doorhalingen met zwarte stift op schutbladen).
Tweede uitgave van de Nederlandse vertaling (1ste Ned. uitg. : 1729; 1ste uitg. : Londen, 1727). Kaempfer (1651-1716) was geneesheer in dienst van de Verenigde Oostindische Compagnie (VOC) te Deshima en reisde langs Siam, China en Japan. Als geen ander slaagde hij er in om de culturele terughoudendheid der Japanners te doorbreken en kreeg zo toegang tot een schat aan informatie. Zijn geschriften gelden dan ook als de belangrijkste 18e eeuwse Europese bron over Japan. Verzamelaar Hans Sloane kocht het handschrift uit Kaempfer's nalatenschap en liet het door Scheuchzer naar het Engels vertalen. Geïllustreerd met een titelprent door J.C. Philips en 48 platen op dubbele of uitslaande pagina met kaarten, plannen, zichten op steden, tempels, fauna en flora, met een uitgebreide legende in het voorwerk. # Tiele 584; # Bibl. Japonica 418; # Biogr. univ. XXI-383/386. T Seconde édition de la traduction de cet important ouvrage consacré au Japon par Kaempfer, médecin de la Compagnie des Indes orientales. Illustré d'un titre gravé et de 48 h.-t. sur doubles pages ou dépliants. Plein veau de l'ép. (qqs défauts et us.).