Lot n° 1124

NICOLAES DE BRUYN (1571–1656) — Solitudo sive Vitae Patrum Eremicolarum. — Page de titre gravé, suite de 29 scènes figurant des ermites. — Manque une planche. — D'après Jan et Raphaël Sadeler et Marten de Vos. — ─ Relié avec : –)...

Estimation : 800 - 1000
Syluae sacrae: monumenta sa[n]ctioris philosophi[a]e quam severa anachoretarum disciplina vitae et religio docuit. Suite de 29 saints par Carel van Bockel. Manque page de titre, dernière planche abîmée et restaurée. –) Trophaeum Vitae Solitariae. Page de titre gravé, suite de 25 scènes gravées figurant des saints, par Edmé Charpy. –) Oraculum Anachoreticum. Page de titre gravé, suite de 24 scènes gravées représentant des saints. Cette suite copie en image inversé celle gravée par les frères Sadeler d'après Marten de Vos. –) Solitudo sive vitae Foeminarum Anachoritarum. Titre gravée, suite de 24 scènes gravées représentant des hérémites feminins. Gravées par Nicolaes de Bruyn d'après Adriaen Collaert et Jan Collaert III. — Toutes les suites ont été éditées par Thomas de Leu. Rel. mod. en plein simili–cuir brun.
■ Solitudo sive Vitae Patrum Eremicolarum.
Thomas de Leu, s.n., 1606. Engraved title page, 29 engraved depictions of hermites (plate 26 is missing) after Jan and Raphaël Sadeler and Marten de Vos.
─ Bound together with:
–) Syluae sacrae: monumenta sa[n]ctioris philosophi[a]e quam severa anachoretarum disciplina vitae et religio docuit. Suite of 29 engraved depictions of saints in landscapes by Carel van Bockel (with name in two prints). Last plate damaged and strengthened.
–) Trophaeum Vitae Solitariae. Engraved title page, suite of 25 engraved depictions of saints in landscapes, engraved by Edmé Charpy (with name in two prints).
–) Oraculum Anachoreticum. Engraved title page, suite of 24 engraved depictions of saints in landscapes.
–) Solitudo sive vitae Foeminarum Anachoritarum. Engraved title page, suite of 24 engraved depictions of female hermites in prayer. Engraved by Nicolaes de Bruyn.
All suites edited by Thomas de Leu.
Modern full brown simili–leather binding.

DESCRIPTION NL.
■ Convoluut met vijf suites:
–) Solitudo sive Vitae Patrum Eremicolarum.
Thomas de Leu, s.n., 1606. Gegraveerde titelpagina, 29 gegraveerde voorstellingen van heremieten (plaat 26 ontbreekt) naar Jan en Raphaël Sadeler en Marten de Vos.
Bijgebonden:
–) Syluae sacrae: monumenta sa[n]ctioris philosophi[a]e quam severa anachoretarum disciplina vitae et religio docuit. Suite van 29 gegraveerde voorstellingen van heiligen in landschappen door Carel van Bockel (gesigneerd in twee prenten). Laatste wat beschadigd en verstevigd, geen titelpagina.
–) Trophaeum Vitae Solitariae. Gegraveerde titelpagina, suite van 25 gegraveerde voorstelling van heiligen in landschappen, gegraveerd door Edmé Charpy (getekend in twee prenten).
–) Oraculum Anachoreticum. Gegraveerde titelpagina, suite van 24 gegraveerde voorstellingen heiligen in landschappen. Deze suite kopieert in spiegelbeeld de gelijknamige reeks uit 1600, gegraveerd door R. en J. Sadeler naar Marten de Vos.
–) Solitudo sive vitae Foeminarum Anachoritarum. Gegraveerde titel, suite van 24 gegraveerde voorstellingen van vrouwelijke heremiten in gebed in verschillende landschappen. Gegraveerd door Nicolaes de Bruyn (monogram op titelpagina) naar Adriaen Collaert en Jan Collaert III. Alle suites uitgegeven door Thomas de Leu.
Moderne volle simili–lederen band.